Buradasınız: Ana Sayfa » Haber & Güncel » Haberler

 Haberler

Haberler >> Dernek Haberleri

Kim Ne İster?

29.03.2014 - 11:16 / Dernek Haberleri

 

 

Kimden ister? Kim Ne verebilir?

Bu zamana kadar ne verildi Evyaba'ya! Neler alındı Evyaba'dan?

Devamı için TIKLAYINIZ..

Hayırlı Kandiller

12.01.2014 - 12:29 / Dernek Haberleri

 Peygamber efendimiz Azrail'i çağırır ve:"Emanetini al", der.Azrail canını almaya başlayınca,Peygamber efendimiz çok terler ve yüzü kızarmaya başlar Azrail'e der ki : "Ya Azrail, ümmetimin canını da böyle mi alacaksın?" Azrail buyurur ki :"YaResullalah , kimsenin canını sizin ki kadar kolay almadım, almayacağım." Efendimiz ağlamaya başlar. "Ümmetim bu acıya dayanamaz.Onların acısınıda bana yükle, canımı öyle al", der. Ve Peygamber efendimiz şahadet parmağını kaldırıp 3 kere: "Şahit ol yâ Rab (ya Refiki ala )",der vecanını teslim eder....şefaat YA RESULALLAH ... ELHAMDULILLAH böyle bir peygamberin ümmetiyiz iyiki dogdun ya Resulullah . Mevlit kandilimiz mübarek olsunZ

Kuran Kursumuza Ek Hizmet Binası Yapılıyor.

14.11.2013 - 12:41 / Dernek Haberleri

  

Kuran Kursumuzun Ek hizmet binasının inşaatı hızla devam ediyor.
Şuan Mevcut Kuran Kursunda 50 öğrenci yatılı olarak eğitimlerini sürdürüyor. Aşırı talepte yetersiz kalan  Kuran Kursumuz, 358 metrekare alan üzerine yapılacak olan 4 katlı yeni ek bina ile kapasitesini iki katına çıkarabilecek.  Böylece  100 öğrenci,  yatılı olarak eğitimini sürdürebilecek.
 Yeni ek binanın 2014-2015 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Yapılan bu güzelliğe duyarsız kalmayan mahallemiz(köyümüz) hayır konusunda adeta yarışır durumda.
Erbaadan Hayırsever bir iş adamı hemşerimizde kursumuza yüklü bir miktarda bağış ta bulunmuştur. Allah kendisinden Razı olsun. Mahallemizden Hacı Ahmet Karaca Mehmet Karaca  ve İbrahim Karaca (zilasanlar) varisleri yeni yapılacak olan kursa 1,5 dönüm yer bağışlayarak kursun alanının genişlemesine vesile olmuşlardır. Allah Hayırlarını Kabul eylesin.  Evyaba’nın gözbebeği, ilim yuvası, kursumuzda beşeri ilimlerin yanı sıra maneviyatımızı dinimizi öğreten ilimler de verilmektedir. Ayrıca Kursumuzda Cuma Akşamları tüm köylünün geçmişlerinin ruhlarına Hatmi şerifler bağışlanıyor. Bütün bu güzelliklere vesile Olan Aslan Hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Bahçelievler Bld. Bşk.na Yapılan Ziyaret

03.10.2013 - 23:03 / Dernek Haberleri

 

                Dernek yönetimimiz Bahçelievler Belediye Başkanı. Syn.Osman DEVELİOĞLU'nu yerinde ziyaret etti.  Son derece samimi bir ortamda yapılan görüşmede Sayın Başkan Tokatlı hemşerilerimizden  duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Başkanın sıcak kanlı ve samimi yaklaşımı bizleri memnun etmiştir.  Görüşmede şaşırtan tesadüfler  Dernek Başkanımız Hüseyin Ersoy ile Syn Osman Develioğlunun samimi muhabbeti ne vesile olmuştur. Dernek Başkanımızın Patronu ile okul arkadaşı çıkan Belediye başkanımızın bize karşı aradaki mesafeyi kaldırmış  olması hasebi ile diyalog daha da neşeli bir hale girmiştir. Maddi manevi desteklerini  çekmeyeceklerini belirten sayın başkan en yakın zamanda derneğimizi ziyaret edeceklerini bildirdiler.

 

Vefat

04.06.2013 - 06:38 / Dernek Haberleri

 Köyümüzden Kamil oğlu Ömer Karaca Hakkın rahmetine Kavuşmuştur.

(Ergin Karaca ve Kamil Karaca Babaları) Cenaze şuan Avcılarda evindedir.

Bugün saat 11:00 de köyümüze götürülecektir. Allah Rahmet eylesin Yakınlarına sabırlar ihsan eylesin.

İrtibat Tel:: 0531-507-4991

TOKATLILAR BULUŞUYOR

30.05.2013 - 22:01 / Dernek Haberleri

 DEĞERLİ EVYABALILAR;

3.üncüsü düzenlen Geleneksel Tokatlılar buluşması pikniğinde İstanbul'da yaşayan 100 bin Tokatlı hemşehrimizle birlikte, 2 Haziran Pazar günü saat 08:00'de Başakşehir-Kayabaşı-Şamlar piknik alanında olacağız.

Bu organizasyon için derneğimize 3 büyük otobüs tahsis edilmiştir. Otobüsler pazar sabahı AVCILAR-CİHANGİR, BAHÇELİEVLER-DERNEKMERKEZİ - VE ANADOLU YAKASINDAN KALKACAKTIR. 
Özellikle Anadolu yakasından gelecek olan hemşerilerimizin katılma durumlarını ve kişi sayısını dernek yönetimine bildirmeleri gerekmektedir. katılım durumuna göre güzergah belirlenecektir.

NOT: ÖZEL ARACI İLE GELENLER 3 NOLU KAPI GİRİŞİNDEN GİRİŞ YAPACAKLARDIR. GİRİŞTE HER DERNEĞİN YERİ BİLDİRİLECEKTİR.

Piknik alanına herkes tedarikli gelecektir.otobüslerde bagaj sorunu yoktur. Derneğimize ait özel alan tahsis edilmiş olup tüm erbaa dernekleri ile bir bölgede olacağız, Birçok milletvekili ve bürokrat katılacak olup derneğimizi de ziyaret edeceklerdir.

Genel Program:

07:00-08:00 Misafirlerimizin Alana Teşrifleri,

11:00-13:00 Tokatlı Mahalli Sanatçılarımız,

14:00-16:00 Kral TV ve Kral FM ve 63 yerel TV den canlı yayın,
Afrikalı Ali, Gönül Dostu Şenel, Melis ve Engin’in sunumlarıyla; 
Bülent Serttaş, Orhan Ölmez, Seyhan Güler, Necdet Kaya ve Bedirhan Gökçe.

BAŞKAN
HÜSEYİN ERSOY
05364673284

Kandil Mesajı

16.05.2013 - 12:22 / Dernek Haberleri

 

Regaib Kandili

(Regaip Gecesi)

Bilindiği üzere 16 mayıs perşembe akşamı cuma gecesi regaib kandilidir 

Evvelâ: Sizin, bu mübarek şuhur-u selâse ve içindeki kıymetdar leyali-i mübarekeleri tebrik ediyoruz. Cenab-ı Hak, herbir geceyi sizin hakkınızda birer Leyle-i Regaib ve Leyle-i Kadir kıymetinde size sevab versin, âmîn. 

Regaib Kandili Nedir?

Regaib Kandili, Regâib, arapça bir kelimedir ve "reğa-be" kökünden gelmektedir. "Reğa-be", kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. "Reğîb" kelimesi ise, "reğabe"'den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey demektir. Müennesi, "reğîbe"dir. "Reğîbe"nin çoğulu da "reğâib" dir. Kelime olarak "Regâib"in aslı budur.

Receb'in ilk cuma gecesine Regaib gecesi denir. Bu geceye Regaib gecesi ismini melekler vermişlerdir. Her Cuma gecesi kıymetlidir. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, daha kıymetli oluyor. Allahü teâlâ, bu gecede, müminlere, ragibetler [ihsanlar, ikramlar] yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir. Regaib gecesini ibadetle geçirmeli, kazası olan, hiç değilse bir günlük kaza namazı kılmalı! Kazası olmayan da nafile namaz kılar, Kur'an-ı kerim okur, tesbih çeker, tövbe istiğfar eder. Perşembe günü oruç tutup, gecesini de ihya etmek çok sevaptır. Receb ayında oruç tutmak faziletlidir.

Peygamberimiz (a.s.m)' ın Ramazan ayından sonra en çok oruç tuttuğu ay Receb ayıdır. Bu Receb ayında oruç tutmanın muazzam, muhteşem sevabları var.

Bir de bu ayda sevablar kulların defterlerinin sevab hanelerine, bol bol dökülmesi dolayısıyla da recebül esabb denmiştir. Yâni, sevabların bol bol, şarı şarıl, gürül gürül döküldüğü ay demek... Sabbe, Arapçada dökmek demek... Nehrin de böyle dağlardan çağlayarak şaldur şuldur akıp da döküldüğü yere münsab derler; o da aynı kökten... Receb-ül esabb; Allah'ın rahmetinin cûşa gelip, ikram ü ihsanâtının şarıl şarıl, güldür güldür kullara geldiği ay demektir.

ÇANAKKALE ZİYARETİ

12.05.2013 - 21:47 / Dernek Haberleri

 

Kültürel zenginliklerimizi nesilden nesile aktarmak ve Tarihi değerlerimize sahip çıkmak adına Çanakkale Şehitlerini Anma Günü adı altında 08 HAZİRAN 2013 cumartesi Günü Derneğimiz etkinlik yapacaktır.. Bu etkinliğimizde Bahçelievler Belediyesine katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Derneğimize 2 adet otobüs tahsis edilmiştir. Ziyaretler günü birlik olduğundan cumartesi sabahı Saat 07:00 da kalkacaktır. Herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemek için Gitmek isteyen hemşerilerimizin biran önce derneğimize müracaat edip kişi sayısını bildirmeleri gerekmektedir. Dernek Başkanımızın ve yönetim kadrosunun telefon numaraları aşağıda mevcuttur. Arayabilirsiniz.
HÜSEYİN ERSOY 536-467-3284
ALAATTİN ŞANLI 537-251-3076
FATİH AKGÜL 532-663-6913 
KADİR KARACA 536-772-1187
NECLET ÖCALAN 536-813-2280
ÖMER TEMİZ 543-662-0599
SADETTİN KARACA 534-955-3076
YILMAZ ŞAHİN 539-345-0847
ZİYATTİN ASLAN 535-715-4017
ÖMER ERSOY 538-558-9658
 

 

Erdef 2.olağan genel kurulu yapıldı

08.05.2013 - 14:51 / Dernek Haberleri

 

Erbaa Dernekler Federasyonu 2.Olağan Genel Kurulunu yaptı
Murat
 TOKAT 'la Yeniden yola devam dedi.

05 Mayıs 2013 tarihinde Erbaa Kültür Derneğinde gerçekleşen seçimde
divan başkanlığını Federasyonumuzun Onursal Başkanı Hüseyin Çamiçi yaptı.
Dernek Başkanlarının katıldığı kongre 2 yıllık yeni dönem için
Murat Tokat başkanlığında devam edecek.

Mevlit

01.05.2013 - 21:24 / Dernek Haberleri

 

Değerli Evyabalılar;
05 Mayıs 2013 Pazar Günü Derneğimizde Merhum Muhammer Yavan için Oğlu Abdulkadir Yavan (Nafiler) tarafından mevlit okutulacaktır. Tüm hemşerilerimiz Davetlidir. Mevlit Öyle namazı ile ikindi namazı arasında icra edilecektir. Allah niyetlerini kabul eylesin.

1-10 / toplam : 32
Sonraki Sayfa >>