Buradasınız: Ana Sayfa » Haber & Güncel » Haberler

 Haberler

Haberler >> Dernek Haberleri

DERNEĞİMİZİN OLAĞAN GENEL KURULUNA DAVET:

09.04.2015 - 19:15 / Dernek Haberleri

GENEL KURUL İLANI :
EVYABA MAHALLESİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ SAYIN ÜYELERİNE DUYURULUR.

Derneğimizin 23 Nisan 2017 PAZAR GÜNÜ SAAT 13:00 da (Cihangir Mahallesi Nalbant Sokak No:27 –Avcılar - adresinde) dernek genel kurulu yapılacaktır. (Dernek Merkezinde)

Genel Kurula Tüm Evyaba’lılar davetlidir.
Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 30 Nisan 2017 günü aynı gündemle, aynı yer ve saatte nisapsız olarak yapılacaktır.
Sayın üyelerin toplantıya katılmaları saygı ile rica olunur.
YÖNETİM KURULU
GÜNDEM
1 – Açılış ve yoklama,
2 – Kongre Başkanlık Divanı seçimi,
3 – Saygı duruşu,
4 – Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi,
5 – Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nun ayrı ayrı ibrası,
6 – Tahmini bütçenin görüşülerek onaylanması,
7 – Yeni Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi,
8 – Dilekler ve temenniler,
9 – Kapanış.

Çanakkaleye Gidiyoruz

13.05.2014 - 17:42 / Dernek Haberleri

Değerli Evyaba'lılar.
15 Haziran 2014 Pazar Günü Çanakkale Ziyaretimiz olacaktır.
Bahçelievler Belediyemiz Derneğimize 4 otobüs tahsis etmiş olup, otobüsler pazar sabah erkenden dernek merkezinden hareket edecektir. Katkı Ve Desteklerinden Dolayı Belediye Başkanımız Syn Osman Develioğlu'na Federasyon Başkanımız Syn Murat Tokat'a,Dernek Başkanımız Syn Hüseyin Ersoy'a Teşekkürler.

 
 

Pikniğe Gidiyoruz

13.05.2014 - 17:39 / Dernek Haberleri

 

Değerli Evyaba'lılar.
01 HAZİRAN 2014 Pazar Günü Cümbür Cemaat pikniğe Davetlisiniz.
Eskiden köyümüzde Bayram günleri Sıyrıncağa Salıncaklar kurulur idi.
Sıyrıncak havasında bir piknik geçirmek için Sürpriz konuk ve eğlencelere hazır olun. Piknik alanına Dernek merkezimizden otobüsler kalkacaktır.
Gençlerimiz Güreş, Urgan Çekme, Çuval Yarışı gibi yarışmalra şimdiden hazırlanabilirler. Yer: Şamlar Mesire Piknik Alanı, Kayabaşı - Başakşehir İSTANBUL

Hayırlı Kandiller

12.01.2014 - 12:29 / Dernek Haberleri

 Peygamber efendimiz Azrail'i çağırır ve:"Emanetini al", der.Azrail canını almaya başlayınca,Peygamber efendimiz çok terler ve yüzü kızarmaya başlar Azrail'e der ki : "Ya Azrail, ümmetimin canını da böyle mi alacaksın?" Azrail buyurur ki :"YaResullalah , kimsenin canını sizin ki kadar kolay almadım, almayacağım." Efendimiz ağlamaya başlar. "Ümmetim bu acıya dayanamaz.Onların acısınıda bana yükle, canımı öyle al", der. Ve Peygamber efendimiz şahadet parmağını kaldırıp 3 kere: "Şahit ol yâ Rab (ya Refiki ala )",der vecanını teslim eder....şefaat YA RESULALLAH ... ELHAMDULILLAH böyle bir peygamberin ümmetiyiz iyiki dogdun ya Resulullah . Mevlit kandilimiz mübarek olsunZ

Kuran Kursumuza Ek Hizmet Binası Yapılıyor.

14.11.2013 - 12:41 / Dernek Haberleri

  

Kuran Kursumuzun Ek hizmet binasının inşaatı hızla devam ediyor.
Şuan Mevcut Kuran Kursunda 50 öğrenci yatılı olarak eğitimlerini sürdürüyor. Aşırı talepte yetersiz kalan  Kuran Kursumuz, 358 metrekare alan üzerine yapılacak olan 4 katlı yeni ek bina ile kapasitesini iki katına çıkarabilecek.  Böylece  100 öğrenci,  yatılı olarak eğitimini sürdürebilecek.
 Yeni ek binanın 2014-2015 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. Yapılan bu güzelliğe duyarsız kalmayan mahallemiz(köyümüz) hayır konusunda adeta yarışır durumda.
Erbaadan Hayırsever bir iş adamı hemşerimizde kursumuza yüklü bir miktarda bağış ta bulunmuştur. Allah kendisinden Razı olsun. Mahallemizden Hacı Ahmet Karaca Mehmet Karaca  ve İbrahim Karaca (zilasanlar) varisleri yeni yapılacak olan kursa 1,5 dönüm yer bağışlayarak kursun alanının genişlemesine vesile olmuşlardır. Allah Hayırlarını Kabul eylesin.  Evyaba’nın gözbebeği, ilim yuvası, kursumuzda beşeri ilimlerin yanı sıra maneviyatımızı dinimizi öğreten ilimler de verilmektedir. Ayrıca Kursumuzda Cuma Akşamları tüm köylünün geçmişlerinin ruhlarına Hatmi şerifler bağışlanıyor. Bütün bu güzelliklere vesile Olan Aslan Hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz.

 

Bahçelievler Bld. Bşk.na Yapılan Ziyaret

03.10.2013 - 23:03 / Dernek Haberleri

 

                Dernek yönetimimiz Bahçelievler Belediye Başkanı. Syn.Osman DEVELİOĞLU'nu yerinde ziyaret etti.  Son derece samimi bir ortamda yapılan görüşmede Sayın Başkan Tokatlı hemşerilerimizden  duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Başkanın sıcak kanlı ve samimi yaklaşımı bizleri memnun etmiştir.  Görüşmede şaşırtan tesadüfler  Dernek Başkanımız Hüseyin Ersoy ile Syn Osman Develioğlunun samimi muhabbeti ne vesile olmuştur. Dernek Başkanımızın Patronu ile okul arkadaşı çıkan Belediye başkanımızın bize karşı aradaki mesafeyi kaldırmış  olması hasebi ile diyalog daha da neşeli bir hale girmiştir. Maddi manevi desteklerini  çekmeyeceklerini belirten sayın başkan en yakın zamanda derneğimizi ziyaret edeceklerini bildirdiler.

 

Erdef 2.olağan genel kurulu yapıldı

08.05.2013 - 14:51 / Dernek Haberleri

 

Erbaa Dernekler Federasyonu 2.Olağan Genel Kurulunu yaptı
Murat
 TOKAT 'la Yeniden yola devam dedi.

05 Mayıs 2013 tarihinde Erbaa Kültür Derneğinde gerçekleşen seçimde
divan başkanlığını Federasyonumuzun Onursal Başkanı Hüseyin Çamiçi yaptı.
Dernek Başkanlarının katıldığı kongre 2 yıllık yeni dönem için
Murat Tokat başkanlığında devam edecek.

Mevlit

01.05.2013 - 21:24 / Dernek Haberleri

 

Değerli Evyabalılar;
05 Mayıs 2013 Pazar Günü Derneğimizde Merhum Muhammer Yavan için Oğlu Abdulkadir Yavan (Nafiler) tarafından mevlit okutulacaktır. Tüm hemşerilerimiz Davetlidir. Mevlit Öyle namazı ile ikindi namazı arasında icra edilecektir. Allah niyetlerini kabul eylesin.

PİLAV GÜNÜ

24.04.2013 - 19:30 / Dernek Haberleri

 

Değerli Evyaba'lılar;
26 Nisan 2013 Cuma Günü ( Bu Cuma) Köyümüzde Her yıl geleneksel olarak yapılan, PİLAV GÜNÜ vardır. Baharın başlangıcı, Reçberin Toprakla buluşması.
İşlerin bol ve bereketli olması için Cuma Namazında camimizde mevlitler okunup Hatimler bağışlanacaktır. 12-12 tane kurban kesilmiştir. Kazanlar dolusu Etli pilavlar yapılıp köylüye dağıtılmasıda çok güzel. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emeği geçen tüm hayırseverlerden ALLAH RAZI olsun.
Tüm hemşerilerimiz davetlidir.

 

1NCİ VE 2NCİ HAFTALAR

25.03.2013 - 16:27 / Dernek Haberleri

 

1-10 / toplam : 29
Sonraki Sayfa >>